De wassende maan in de nacht van 4 november 2022. Dit is minimalisme en het is heel simpel natuurlijk, maar ik was verrast door het beeld en de detail van de kraters. Ook duidelijk te zien zijn de donkere maanzeeën, de maren, die overigens alleen aan deze kant van maan voorkomen. Doordat de maan even snel om de aarde draait als om de eigen as, zien wij alleen maar ongeveer de helft van de maan. Door de libratie (horizontale en verticale schommelbeweging) zien we zelfs 59% en worden soms delen zichtbaar die we eigenlijk niet zouden kunnen zien.
En dan te bedenken dat daar mensen hebben rondgelopen, en waarschijnlijk binnenkort weer. Ik maakte de foto met een nieuwe 800 mm objectief.
![]()
Dit werk wordt aangeboden door Jan van der Knaap
Hallo! Leuk dat u hier kijkt! Ik ben Jan vd Knaap, fotograaf in Purmerend. Ik houd mij normaal bezig met onder meer portretfotografie, voor mens en dier, en geef workshops om het meeste uit de camera te halen. Maar in de tussentijd vul ik hier mijn account met foto's die ik mooi vind. Dat kan eigenlijk van alles zijn, variërend van seizoensfoto's tot macrofotografie, of abstract tot landschappen en locaties. Nederland is een mooi land en mooie foto's zijn overal te vinden. Of het nu in mijn woonplaats Purmerend is, of Amsterdam, Utrecht, Hoorn of Leiden, ik heb altijd mijn camera bij me en ik kom altijd weer thuis met nieuw werk. In de praktijk ben ik dus in heel Nederland werkzaam. Kijk eens in mijn portfolio voor mooi werk aan uw muur, en bezoek ook eens mijn website op https://www.candela-fotografie.nl! Met hartelijke groet, Jan vd Knaap, Purmerend
Alle werken van Jan van der Knaap
Meer weten over Jan van der Knaap?
Lees het verhaal achter de beeldmaker!
1 070 200