356 436 Kopieer de werkcode
“Achteromkijken helpt niet,” aldus een citaat van de Nederlandse dichter Bergman (1921-2009). Het citaat gaat verder; “vooruitzien kan niet, wij hebben geen poot om op te staan.” Iedere fotograaf weet dat achteromkijken wel degelijk helpt. Wie enkel vooruitkijkt mist de halve wereld, aldus het citaat van de fotograaf Gerry van Roosmalen, 1963-20??.
Onlangs was ik op pad met de IJslandse gids Einar Rúnar Sigurðsson. Einar heeft een zesde zintuig voor het vinden van de mooiste ijsgrotten in de grootste Europese gletsjer, de Vatnajökull.
Door de ingezette dooi zat er een kilometer voor de gletsjertong niets anders op dan de auto achter te laten en het laatste stuk te lopen. Lopen over het zompige terrein was al een avontuur op zich. Als je bij de ene stap vaste grond onder je voeten had, moest je bij de volgende stap ineens een sprintje trekken om te voorkomen dat je tot ver boven je enkels weg zou zakken in de smeuïge ondergrond.
Het voelde prettig om te staan op het duizend jaar oude ijs van de gletsjertong Breiðamerkurjökull. Slipvrij dankzij stevige crampons zette we koers naar de ijsgrotten. Als een kind in een snoepwinkel liep en kroop ik door de grotten. Lichtinvallen, ijsstructuren, watervalletjes en een kleurenpallet van helderwit tot diepblauw. Een ruimte die respect afdwong, zo’n ruimte waar je niet met elkaar spreekt, maar waar je begrijpend naar elkaar knikt in plaats van uit te schreeuwen hoe mooi het is. Een ruimte waarin je niet praat maar fluistert.
Bij de ingang van een tweede grot informeerde Einar of ik wellicht claustrofobisch was. Nu denk ik van mezelf dat ik dat niet ben, maar op het moment dat ik mezelf door smalle gangetjes moet murwen, of laag over de grond moet kruipen om in een andere ruimte te komen schieten er wel eens verontrustende gedachten door mijn hoofd. Vooral “wat als”, of “stel je voor dat”. Al die gedachten verdwenen dit keer op het moment dat ik aankwam in een van de wat grotere ruimtes van deze ijsgrot.
Aan het einde van “mijn tijd” pakte ik de camera in en kroop terug door de smalle spelonken en onder hangende ijsformaties. Toen ik mij oprichtte stond ik oog in oog met bovenstaande beeld. Ik was daar onderdoor gelopen en had het niet gezien.
Achteromkijken helpt dus wel.
Gemaakt door Gerry van Roosmalen.
Mijn naam is Gerry van Roosmalen, fotograaf en auteur met een passie voor verhalen die raken en inspireren. Na jaren in het bedrijfsleven besloot ik in 2002 mijn hart te volgen en me volledig toe te wijden aan de fotografie. Ik rondde de fotovakschool in Apeldoorn af met specialisaties in portret- en reportagefotografie.
Documentairefotografie heeft me sindsdien gegrepen. In 2009 verscheen mijn eerste boek, *Waarom Groenland...*, een visueel en tekstueel verslag van een project in het indrukwekkende Groenland. Dit boek is nog steeds beschikbaar als iBook.
Mijn liefde voor het ruige, ongerepte landschap leidde me naar IJsland, een land dat me keer op keer weet te betoveren. Dit resulteerde in meerdere boeken:
- *Ode aan IJsland* (2012), een persoonlijke en beeldende ode aan de schoonheid van dit land.
- *IJslandse Parels* (2022), een praktisch en inspirerend naslagwerk vol informatie, foto’s en tips voor reizigers.
- Het handige gidsje *Fotograferen op IJsland*, boordevol praktische adviezen om als fotograaf het beste uit dit fotogenieke land te halen.
In mijn webshop verzamel ik de mooiste beelden die ik tijdens mijn reizen of in de studio heb gemaakt. Elk werk vertelt een eigen verhaal. Niet gevonden wat je zoekt? Ik denk graag met je mee via info@1ivision.nl.
Mijn missie: met mijn beelden, verhalen en reizen laten zien hoe mooi en veelzijdig onze wereld is, van stille zaadjes tot woeste landschappen.
Dit werk heeft nog geen beoordelingen.
4.003 klanten geven ons een 4,8 / 5
heel veel keus, voor ieder wat wils, mooie kwaliteit, perfect verpakt. Kortom heel blij met mijn keuze en ga zeker in de nabije toekomst weer op zoek naar iets moois voor aan de muur
Mooie prints
Snelle levering en mooie prints
Goed geregeld
Duidelijke website, veel keuze, redelijk snelle levering, goede communicatie. Maakt de belofte goed waar
Ze zijn gemakkelijk telefonisch en schriftelijk bereikbaar, professionele oplossing bij klachten
Zowel inkomend als beeldmakers hebben wij en uitgaand als kopers vernemen wij de beste ervaringen met Werk aan de Muur.
Goede uitleg, goed geholpen en volop keus. Erg blij met ons werk. Zijn de volgende alweer aan het uitzoeken.
Zeer tevreden over het bedrijf. Is 2x dat ik kunst besteld heb bij hun. Ze geven duidelijk advies over de mogelijkheden die zij kunnen leveren. Alles word goed en stevig verpakt, voordat het opgestuurd wordt Telefonisch staan ze je netjes en deskundig te woord.
We hebben 2 hele mooie canvas schilderijen gekocht en ze zijn prachtig. Hadden ons wel in 1 schilderij vergist qua grootte maar konden hem gelukkig op een andere plek hangen. Maar ze zijn heel erg mooi en goed afgeleverd.
Bedankt voor de goede en snelle service! En wat is de prent leuk! Ben er heel blij mee! Jeannette.
Snelle reacties, goede materialen, mooie website.
Heel mooi en goed ingepakt
.
Zeer tevreden, ook de service. Zijn makkelijk te bereiken per telefoon. Uiterst vriendelijk geholpen. Komen afspraken na. Echt top👌 prachtig schilderij, volgens verwachting.
Met een moderne en dunne lijst in de kleuren wit, zwart, goud of aluminium hang je een prachtig Werk aan de Muur. En de afmeting is geen beperking. ArtFrame bestel je tot 15 bij 3 meter groot.
Tijd voor iets nieuws in huis? Bestel een los verwisselbaar doek en in een handomdraai verander je van look. Duurzaam én betaalbaar.
Last van galm in huis of kantoor? Kies voor de optionele geluiddempende panelen en pak het akoestiek probleem goed aan.
Meer over ArtFrame en de andere materialen vind je op:
Shop nu met 10% korting