gang

Betaalbare kunst in de gang

Cynthia Vaders profielfoto
Art Stylist
Cynthia Vaders

Sommige delen van het huis worden nogal eens over het hoofd gezien en dat is erg jammer. Zo is de hal in vele woningen een lege, ietwat saaie ruimte. Dat kan anders! De gang is een plek waar je veel doorheen loopt, zonder dat je dat eigenlijk in de gaten hebt.

Betaalbare kunst zoals een foto op canvas of een panorama kan een gang omtoveren tot een mooie ruimte die écht onderdeel van het huis wordt. We nemen je mee langs een aantal voorbeelden!

52157329dbfa3f64db002c9f._w.540_s.fit_

Hierboven een voorbeeld dat laat zien dat je een gang prachtig kunt uitvoeren zonder dat de rust verloren gaat. De hal blijft een ruimte waar je doorheen loopt om naar de huiskamer of slaapkamer te komen, maar wordt nu ook echt een plek die fijn is om te zijn.

Door te werken met veel wit in combinatie met kunstwerken in rustige kleuren, zoals pasteltinten en andere lichte kleuren, ontstaat een mooi kalm effect.

52157329dbfa3f6452002d83._w.540_s.fit_

Maar ook met iets meer kleur werken is natuurlijk een optie. Hierboven is gekozen voor een kleur aan de muur, samen met een paar grote schilderijen die de gang tot een volwaardig onderdeel van het huis maken.

Een andere oplossing is hieronder te zien. De bewoners hebben hier gekozen voor een verzameling foto’s in klein formaat. Door te werken zonder lijstjes ontstaat een speels effect dat de gang een bijzondere uitstraling geeft!

5215732adbfa3f644e002d95._w.540_s.fit_

52157b50dbfa3f650b002b3f._w.540_s.fit_

De gang hierboven is nog wat verder uitgewerkt. Hier is niet alleen kunst gebruikt om de hal een mooier uiterlijk te geven, maar is er gewerkt om de hal echt een huiselijke sfeer te geven.

Er is een boekenkast neergezet, een kleed neergelegd, een tafel met planten, enzovoort. Voor iedereen die genoeg ruimte heeft in de gang om flink uit te pakken!

51bb279bdbd0cb6fd300000a._w.540_s.fit_

Hierboven nog twee voorbeelden waar fotografie is gebruikt om de hal in te richten, waardoor dit deel van het huis het uiterlijk van een galerij krijgt. Met betaalbare kunstwerken hoeft dat geen grote investering te zijn, terwijl het resultaat wel groots is!

Hoe ziet jouw gang eruit? Deel het hieronder in de comments!

Bron: AP

bloem

Bloemen kleuren ieder interieur in

Op zoek naar kleuren aan de muur? Dan zijn bloemen een voor de hand liggend...

sleep

Steden in beeld: Parijs

In de serie ‘Steden in beeld’ gaan we per blog in op een bepaalde stad. Een...

wall

Writing on the wall: een tekst aan de muur

Sta je voor de moeilijke opgave om te beslissen wat je aan de muur wilt han...

Adb 210323 151829

Een kijkje achter de schermen bij Ans

Vertel eens iets over jezelf en over jouw stijl. Mijn naam is Ans de Bie, w...

panorama-canvas

Verbreed je wereld met een panorama

Heb je nog een muur over? Mooi! We hebben vandaag een verzameling panorama ...

Screen Shot 2013 06 10 at 17 16 19 210323 151844

Beeldmaker Merijn in de SHUTR Magazine

Lees meer over het artikel

wit

Witte muren aankleden met groot canvas

Veel mensen hebben in hun huis witte muren. Omdat het nu eenmaal zo is dat ...

iam

Steden in beeld: Amsterdam

In de serie ‘Steden in beeld’ gaan we per blog in op een bepaalde stad. Een...

ruimtelijk

Beelden aan de muur om bij te dragen aan ruimtelijke woonkamer

Traditioneel experimenteren mensen in hun huis meer met een ruimte als de b...

mijn-keuze-header-amanda

Mijn keuze: Amanda Rijff, Make-up On Your Mind

Amanda Rijff is make-up artist & beauty expert. Op Make-up On Your Mind dee...

wadm-app

Hang een werk aan je eigen muur met onze nieuwe iPhone en iPad app

Mooi werk gezien, maar niet zeker of hij echt mooi in jouw kamer hangt? Met...

ad-rotterdam-2

Erasmusbrug boven je bank

Wow, vandaag staan we trots in het AD. Rechts zie je oprichter Jasper en li...

maan

Welterusten: Werk in de slaapkamer

Als er een plek in ons huis is waar we echt rust willen vinden, dan is het ...

Teun2 210323 151943

Een kijkje achter de schermen van Teun

Vertel eens iets over jezelf en over jouw stijl. Ik ben 44 jaar, getrouwd, ...