iam

Steden in beeld: Amsterdam

Cynthia Vaders profielfoto
Art Stylist
Cynthia Vaders

In de serie ‘Steden in beeld’ gaan we per blog in op een bepaalde stad. Een stad die qua uiterlijk geschikt is om als beeld aan de muur te hangen, om welke reden dan ook. Het kan een stad zijn die we zelf speciaal vinden, of die de fotografen en beeldenmakers uit hebben gekozen om werk van te maken.

Natuurlijk willen we het ook soms dicht bij huis houden. In Nederland hebben we zulke mooie steden, die mogen we natuurlijk niet vergeten. Daarom vandaag een ode van onze beeldmakers aan onze hoofdstad: Amsterdam!

erupts

We beginnen met een beeld dat Amsterdam en al haar historie in een beeld probeert te vangen. De handelsschepen die via het IJ binnenvaren en aanmeren, het karakteristieke Amsterdammertje dat scheef in de grond staat, de dikke wolken die zich samenpakken boven de stad – en dat allemaal door Peter Bongers in een beeld samengevat in Amsterdam Erupts.

De boten in de grachten van Amsterdam, door Wijbe Visser. link

De grachten

Wie denkt er niet aan de slingerende grachten bij het woord Amsterdam? De wateren die dwars door de stad lopen geven het een uniek karakter.

Amsterdamse grachten, door Studio Linkshandig. link
Thomas van der Willik gaf zijn kijk op Amsterdam. Met de hobbelende tram en de altijd aanwezige toeristenboten, een vertrouwd beeld van de grachten. link

Typisch Amsterdam

Naast de grachten zijn er nog zoveel meer dingen die Amsterdam typeren. We nemen je mee langs een aantal beelden die de sfeer perfect hebben kunnen vangen…

De vlag wappert op het Johnny Jordaan Plein. Hoe Amsterdams wil je het hebben? Door Pascal Lemlijn. link
Peter Oudenes geeft met zijn ‘Prinsengracht Amsterdam Miniatuur’ een unieke kijk op de vertrouwde woonboten in de Prinsengracht. link
Paul Teixeira fotografeerde het Stedelijk Museum, een kunst-icoon in de hoofdstad. link

skyline

We sluiten af met een laatste beeld dat de skyline van Amsterdam in winter ondergedompeld heeft. De onmiskenbare gevels en torens van de hoofdstad in een wit jasje. Aan Tom Elst de eer om af te sluiten met zijn Skyline Amsterdam!

Ook geïnteresseerd in Amsterdam wanddecoratie? Je vindt de mooiste werken van Amsterdam in onze zoekfunctie.

hang

Kunst ophangen voor professionals

Kunst ophangen is een kunst op zich. Veel mensen zijn ‘bang’ om eraan te be...

Tom 210323 151614

Een kijkje achter de schermen bij Tom

Vertel eens iets over jezelf en over jouw stijl. Hoi ! Mijn naam is Tom Roe...

zw

Trends: zwart/wit beelden en interieurs

We bespreken geregeld trends op het gebied van beeld, interieur en fotograf...

berlin

Steden in beeld: Berlijn

In de serie ‘Steden in beeld’ gaan we per blog in op een bepaalde stad. Een...

strand

Zomeritem: strandbeelden!

Op een van de warmste dagen van het jaar kunnen we natuurlijk maar één ding...

vintage

Trend: Vintage meubels en verschillende soorten beelden

Vintage meubels zijn natuurlijk al jaren een onderdeel van vele Nederlandse...

arch

Architectuur aan de muur

In onze ‘steden in beeld’ serie komen we dikwijls mooie architectuur tegen ...

883421 617761891590671 371368557 o 210323 151659

Rob toont zijn bedrijfskunst

Werk aan de Muur Beeldmaker Rob de Voogd heeft in opdracht van zijn bedrij...

rome

Steden in beeld: Rome

In de serie ‘Steden in beeld’ gaan we per blog in op een bepaalde stad. Een...

Verhaal achter het werk erasmusbrug 210323 151720

Skyline Rotterdam in de ochtend

Als eerste werk in de nieuwe rubriek ‘het verhaal achter het werk’ komt van...

kleur

Felle kleuren op de muur in combinatie met canvas

Soms komen er trends voorbij die we wel aandacht moeten geven, omdat ze in ...

minim

Inspiratie voor jouw interieur: minimalisme

Met onze collectie willen we vooral inspireren. We bouwen iedere dag aan on...

Trap

Traplopen wordt steeds leuker

Op het Werk Aan De Muur Magazine proberen we zo nu en dan trends te verzame...

Ronbuist 210323 151743

Een kijkje achter de schermen bij Ron

Vertel eens iets over jezelf en over jouw stijl. Ik ben eigenlijk nog maar ...