Harlingen, de zon onder...
Harlingen werd voor het eerst in 1228 genoemd als Herlinge, een niet-agrarische buurt ten westen van Almenum en het klooster Ludingakerke. De monniken van het klooster hielden zich o.a. bezig met het graven van vaarten en kanalen. Ook voor zoutwinning uit verzilt veen en voor baksteenproductie moest er gegraven worden.[2]
Dat Harlingen in 1234 stadsrechten zou hebben gekregen wordt voor het eerst door Andreus Cornelius in zijn kroniek uit 1597 vermeld. Deze kroniek wordt als niet betrouwbaar beschouwd en bewijzen voor deze vroege stadsrechten zijn er niet.[3]
Ten noordwesten van Harlingen lag het eiland Griend. Het was in de Middeleeuwen deels eigendom van twee kloosters. Klooster Mariëngaarde had er een uithof met kloosterschool en de kerk was eigendom van het klooster Ludingakerke. Latere bronnen spreken over een stad, maar er moet eerder worden gedacht aan een wierde met een handelsnederzetting met een aantal losse boerderijen op eigen huiswierden op de kwelder. In elk geval was de kwelder van Griend omvangrijk en de moeite van exploiteren waard.[4] Na de desastreuze Sint-Luciavloed in 1287 begon de aftakeling van de Griend. In 1720 stond er nog maar één huis, en in 1835 werd het enkel nog als schaapsweide gebruikt.[5] Thans is Griend nog slechts een zandplaat in de Waddenzee.
De naam Harlingen is vermoedelijk afkomstig van de state Harlinga. In 1311 kwam "Harlingen" voor in Engelse havenregisters. In 1579 ondertekenden afgezanten van de stad de Unie van Utrecht en op 22 december 1634 ontving Harlingen zijn octrooi van de Staten van Friesland voor Groenlandsch- en Straat Daevids-visscherij (walvisvaart).
Twee eeuwen lang bestaat Harlingen, gelegen op een bogtigen uithoek der kust, in de schaduw van de universiteitsstad Franeker. Maar door de verbinding met de zee nam de welvaart gestaag toe. Vroeger lag de stad westelijker dan vandaag, maar de zee sloeg regelmatig land weg. In 1543 en 1565 breidde men uit in noordelijke richting, zodat de Noorderhaven de Binnenhaven wordt, die hij nu nog is. Op de middag van 17 mei 1568 werden tot verbazing van de Harlingers 1800 Waalse soldaten aan land gezet, die later in de slag bij Heiligerlee verslagen worden...
(nl.wikipedia.org)
Mijn naam is Edwin Kooren geboren te Anna Paulowna en nu woonachtig in het mooie havenstadje Harlingen. Naast landschappen die ik graag mag fotograferen vind ik sport- en evenementen fotografie super gaaf om te doen! Veel plezier het het bekijken en/of bestellen van mijn foto's.
edwinkoorenfotografie.nl - edwinkooren@hotmail.com -..
Lees verder…
Bestelling correct afgehandeld, resultaat helemaal naar ons zin!
Prima begeleiding/service bij bestelling en aflevergegevens. het eind=resultaat vinden wij heel leuk staan. keurig verpakt.
Fantastisch!
Tijdens het uitpakken van het geleverde produkt bleek deze licht beschadigd te zijn. Werkaandemuur heeft dit keurig opgelost door een nieuw doek te verzenden. Het eerder geleverde doek mocht ik behouden/ weggeven.
Goede kwaliteit, vriendelijke service, al met al goede ervaring!
totaal ongecompliceerd
Wat een genot. Onze spontane ingeving om een foto van een zeer gekoesterd plekje ,als behang, aan de muur te brengen resulteerde in een geslaagde actie.
Goed aanbod van foto's, exacte maatbepaling, makkelijke website en eenvoudig bestel/koopproces. Duidelijke communicatie, snelle levering. Wat heb je meer nodig?
Van a tot z een prettig gevoel. Ook toen we meer konden ervaren over de fotograaf van de bewuste foto.
We zijn er allemaal blij om.
TOP !
Wij hebben een heel goede ervaring met dit bedrijf. Wij vonden de website heel handig om te zoeken. Het gewenste formaat kan je zelf aangeven. Ook de informatie over de bezorging en de bezorging was prima.
In een woord echt geweldig.
De kwaliteit van de website is goed en duidelijk, je kunt je kunstwerk downloaden op je mobiel, zodat je een redelijke inschatting kunt maken. Helaas hadden wij de pech dat het kunstwerk kleine beschadiging heeft. In alle opzichten zijn wij tevreden over de wijze waarop de klacht is afgehandeld.
Opmerking: bij Met wie heb je contact gehad; daar staat Annet niet bij.
Met haar hebben wij contact gehad en niet met de overige collega's die vermeld staan.
geweldig
contact prima
verzending, keurig
eindresultaat precies zoals ik me had voorgesteld, wij zij er kei blij mee
Alles geheel naar wens verlopen, zeker een aanrader.
Alles is netjes en snel en volgens planning verlopen. Werk zat keurig verpakt en met duidelijke uitleg hoe een en ander te monteren cq op te hangen. Dus voor mij een positieve ervaring en zal er zeker nog eens een ander werk kopen.
(Translated by Google) 1 word BEAUTIFUL (Original) 1 woord PRACHTIG
(Translated by Google) Above expectations, very beautiful and high quality. Good delivery and easy to attach to the wall. I just don't know any room for improvement. The only thing that was difficult was making a choice from so much beautiful work. Compliments! (Original) Boven verwachting, heel mooi en kwalitatief. Goede levering en goed aan de muur te bevestigen. Ik weet gewoon geen verbeterpunt. Het enige dat lastig was, is het maken van een keuze uit zoveel mooi werk. Complimenten!
Fantastisch
Wat een super systeem dat art frame
Zo mooi, en zo makkelijk
Ik ben alleen maar enthousiast
Snel en vriendelijk in de communicatie, en leveren ook een mooi eindproduct