Dit portret is het meesterwerk van Gainsborough's beginjaren. Het werd geschilderd na zijn terugkeer van Londen naar Suffolk in 1748, kort na het huwelijk van Robert Andrews of the Auberies met Frances Carter of Ballingdon House, nabij Sudbury, in november van dat jaar.
Het landschap doet denken aan de nalatenschap van Robert Andrews, die door zijn huwelijk werd uitgebreid met eigendommen. Hij heeft een pistool onder zijn arm, terwijl zijn vrouw op een uitgebreide houten bank in Rococostijl zit. Het schilderij van mevrouw Andrews' schoot is onvoltooid. De ruimte kan zijn gereserveerd voor een kind voor mevrouw Andrews te houden.
Het schilderij volgt de modieuze conventie van het gespreksstuk, een (meestal) kleinschalig portret met twee of meer mensen, vaak buiten de deur. De nadruk op het landschap stelt Gainsborough in staat om zijn vaardigheden als schilder van overtuigend veranderend weer en natuurschoon te tonen, een noviteit in deze tijd.
