De Vuurtoren van Marken, in de volksmond het Paard van Marken, is ontworpen door Jan Valk en gebouwd in 1839 en staat op de oostelijke punt van het eiland Marken. De vuurtoren heeft een lichthoogte van 16 meter en een lichtbereik van 9 zeemijlen.
De toren is in 1700 begonnen als een vierkante vuurtoren. Dit was er een van drie vuurtorens bij Marken, De Ven en Hoek van 't IJ waartoe in 1699 werd besloten om de route van de Waddenzee naar Amsterdam te markeren. De torens waren voorzien van olielampen volgens het ontwerp van Jan van der Heyden.
In 1839 werd de vierkante stenen toren vervangen door een rond ijzeren exemplaar op de oude fundering. Later werden er een bakstenen gebouw met een woning en opslagplaats aan de vuurtoren gebouwd, die de toren de karakteristieke vorm gaf.
In 1884 kreeg de toren een mistbel. De hamers hiervan werden aangedreven door een uurwerk, met valgewicht in de toren. In 1919 is de mistbel vervangen door een misthoorn, hiervoor werd een machinekamer gebouwd tussen de vuurtoren en de woning.
Regelmatig heeft de vuurtoren last van kruiend ijs. In 1971 was dit zo erg dat de toren enkele centimeters van zijn plaats werd geduwd. Het lichtwachtershuis naast de toren wordt bewoond.
In 1992 is het oude lichthuis vervangen door een nieuw exemplaar. Het oude lichthuis is vandaag de dag te vinden op het terrein van de reddingsbrigade bij de haven van Marken.
Sinds 1970 bezit de toren de status rijksmonument.
Nu bijna 10 jaar geleden gestart met fotografie. En in deze tien jaar heb ik mijzelf ontwikkeld als Urban Fotograaf en het liefst doe ik dat in de avond.
Graag neem ik jou mee, en laat ik je zien en kijken..........
Lees verder…
Top bedrijf! Kwaliteit en levert goede service!
Zal hier zeker weer eens wat bestellen of aanbesteden!
Top kwaliteit van de kunstenaar .geweldig !!! en het verzenden van het kunstwerk
Goede kwaliteit, snelle levering
Heel goed, een aanrader
(Translated by Google) Large selection and excellent quality. The artwork is easy to hang yourself. (Original) Grote keuze en zeer goede kwaliteit. Het kunstwerk is goed zelf op te hangen.
Super te service en perfecte levering.
Leuk persoonlijk contact als je vragen hebt en je krijgt ook heel snel een reactie. Wij hadden een ‘spoedverzoek’ en dat wat geen enkel punt. Goede service dus! De kwaliteit van het papier is goed en het resultaat in de kamer is een echte metamorfose.
Wat een prachtig wandversiering.
Ben enorm blij met mijn " gebedsmolens uit Nepal."
Ben alweer aan het sparen voor mijn volgende muurwens.
(Translated by Google) Good information and information and photo of very good quality. (Original) Goede informatie en voorlichting en foto van erg goede kwaliteit.
‘Echt, waar voor je geld.’
Op advies van een vriend bij ‘Werk Aan De Muur’ beland en eindelijk mijn lievelingsschilderij kunnen aanschaffen op de manier zoals ik dat wenste…
Inmiddels aan het kijken voor onze 4e creatie van Werk aan de muur. Tot nu toe alleen maar goede ervaringen, zeker ook wat betreft service. De volgende aankoop zal naadloos behang zijn, kijk er nu al naar uit. Om er 1 uit te kiezen is nog het lastigst.
Mooi resultaat, goede afwerking!
We hebben nu 2 'werken aan de muur' hangen en zij erg tervreden over het resultaat. Ondanks dat het redelijk grote objecten zijn, wijken ze niet af van de afbeeldingen (en wat we er kwalitatief van verwachten)
Goede en snelle klantenservice.
Wij hebben een mooi groot canvasdoek besteld. Snelle levering en duidelijke updates tijdens dit proces.
Helaas kwam het doek beschadigd aan. Dankzij vlotte reacties van Rosanne naar volle tevredenheid opgelost. Zo kan het blijkbaar ook!!