De Oversteek in Nijmegen
ook wel Stadsbrug genoemd, is een brug voor het autoverkeer over de Waal, te Nijmegen. De weg over de brug draagt sinds 2016 de naam Generaal James Gavinsingel. De oeververbinding is in november 2013 geopend en ligt ten westen van de twee bestaande Nijmeegse bruggen. Aan de zuidkant sluit de brug aan op de Verlengde Energieweg, aan de noordkant op de Graaf Alardsingel.
De Oversteek maakt deel uit van de nieuwe stadsroute S100 die voltooid was toen op 24 november 2013 de brug opengesteld werd voor het verkeer.
De bouw van de brug werd noodzakelijk geacht om de uit 1936 stammende Waalbrug aan de oostzijde van de stad te ontlasten. Deze noodzaak is mede ontstaan door de bouw van de Waalsprong, een grote nieuwbouwwijk aan de noordkant van de Waal.
Er was verzet tegen het bouwen van de brug, met name vanuit de Vereniging Leefmilieu. Men was bang dat er veel regionaal verkeer gebruik van zou gaan maken dat tot dan toe vooral over de Tacitusbrug in de A50 tussen knooppunt Ewijk en knooppunt Valburg ging. De voorstanders droegen aan dat het verkeer in de binnenstad ontlast zou worden en de files voor de oude Waalbrug zouden afnemen. De capaciteit van de A50 werd vergroot omdat in 2005 ook was besloten om daar een tweede brug te bouwen naast de bestaande.
De kosten voor de bouw van de brug werden geraamd op 260 miljoen euro, waarvan het Rijk maximaal 70 miljoen euro bijdroeg. Daarnaast zegde het Rijk 90 miljoen euro toe om de te verwachten verkeersoverlast te kunnen opvangen die ontstond door de eerder genoemde ingrepen in de Waalbocht. Ook dit bedrag werd ingezet voor de nieuwe stadsbrug.
De totale bouwtijd van de brug bedroeg ruim 2,5 jaar; het totaal aantal mensen dat aan de brug heeft gewerkt is 2100; ze waren afkomstig uit 22 landen.
Het plan was om in 2009 met de bouw van de brug te starten, maar het werd begin 2011. In april 2013 werd het hoofddeel van De Oversteek ingevaren en op 23 november van dat jaar is de brug officieel geopend. Dat gebeurde door oud-generaal Ben Bouman die als enige Nederlander deelnam aan de oversteek in de oorlog en de Amerikaanse veteraan Francis Keefe. (Bron wiki)
Zeer enthousiaste fotograaf met een grote passie voor landschap-, nacht- en astrofotografie.. Lees verder…
Prachtig resultaat. Helemaal blij mee in mijn nieuwe keuken!
Stelt nooit teleur!
Na een eerdere goede ervaring bij de inrichting van een tandartspraktijk, bestelde ik nu voor de styling van een bedrijfspand, 6 mooie stukken in diverse maten op canvas. Zeer ruime keus, prima kwaliteit voor een goede prijs. Netjes op tijd geleverd! Top werkaandemuur!
Betaalbare kunst aan de muur
Prettige website waardoor je eindelijk de Ikea schilderijen kunt vervangen door iets betaalbaars en moois.
Af te drukken als poster, of op verschillende andere ondergronden op verschillende formaten. Wij zijn er erg blij mee.
Wordt goed verpakt en redelijk snel verzonden. Wij komen zeker nog eens terug.
(Translated by Google) Beautiful product and material, and very easy to assemble. (Original) Mooi product en materiaal, en heel simpel te monteren.
Werk aan de muur heeft boven verwachting een prachtig werk geleverd. Goede en vriendelijke service, uitstekende kwaliteit en een levering waar ik heel blij mee was. Een echte aanrader!
‘Echt, waar voor je geld.’
Op advies van een vriend bij ‘Werk Aan De Muur’ beland en eindelijk mijn lievelingsschilderij kunnen aanschaffen op de manier zoals ik dat wenste…
top producten, gewlidige service
Klantvriendelijk en bereid om dingen voor de klant te regelen.
De producten zijn mooi en komen goed beschermd aangeleverd aan huis!
Super mooi werk aan de muur
Vriendelijke mensen en super snelle service.
Geweldig bedrijf met goede kwaliteit schilderijen. En snel geleverd.
Echt een top bedrijf! Mijn bestelde kunstwerk kwam in eerste instantie niet uit zoals ik die had verwacht en ik was erg teleurgesteld. Vervolgens hebben zij over de weken heen echt hun tijd genomen om mij verschillende proefdrukken te sturen in andere kleursamenstelling en versies om een oplossing te vinden. Ze gaven het niet op (zelfs toen ik het wou laten zitten). Uiteindelijk hebben zij het voor elkaar gekregen om het probleem op te lossen en kan ik niet stoppen met naar het kunstwerk kijken ? Uitstekende service! “A great company can be judged by the way they handle their complaints.”
Heel erg goed
Mijn ervaring is nog maar gebaseerd op 1 aankoop, maar ik ben daar erg tevreden over.
Het schilderij was precies zoals ik hoopte dat het zou zijn. Heel goed ingepakt waardoor kans op beschadigen klein is.
Ook communicatie via mail was prettig.
Zal zeer zeker nog een keer iets bestellen.
Zeer grote keuze.
Gewoon goed !