Binnenkijken bij Alexander Paar
Alexander Paar: Scandinavisch design, mediterrane kunst en een vleugje gelu...
Een tikkie bold, kleurrijk en aaibaar
Vandaag kijken we binnen bij Patty die samen met haar man en twee kinderen in een nieuwbouwwoning aan de rand van het dorp Hollum op Ameland. Patty verteld: “We hebben prachtig uitzicht over de duinen, bosrand en de vuurtoren. Elke dag zien we de zon ondergaan en nog steeds roepen we elkaar om te komen kijken. Iedere dag is anders en dat verveelt nooit.”
WOONT op Ameland SAMEN met man William en kinderen Hanna en Gerben INSTAGRAM @pattydejongboersma AAN DE MUUR Samen groeien uit de PI Creative Art collectie en zonsondergang kraanvogel - groen van Studio Hinte op ArtFrame
Patty en haar gezin wonen sinds oktober 2020 in hun nieuwbouwwoning. Het huis is gebouwd op de grond van haar ouders. Patty: “Het was eerst geen bouwgrond en daarvoor hebben we een bestemmingsplanprocedure gevolgd. Toen we toestemming kregen om te bouwen hebben we met behulp van een beginnend architect het huis zelf ontworpen.” Het huis is daarna door een bouwbedrijf op het eiland gebouwd en casco opgeleverd. William heeft daarna zelf veel afgebouwd. Ze hebben gekozen voor een duurzame woning en wanneer de zonnepanelen zijn aangesloten hebben ze vrijwel geen energielasten meer.”
Na de verbouwing zijn ze grotendeels begonnen met de meubels van hun vorige huis en vervangen deze langzamerhand. “Zo wordt het iedere keer een beetje mooier en meer ons eigen huis.” Patty heeft van William de vrije hand gekregen voor de inrichting. Patty durft wat meer uitgesproken keuzes te maken, terwijl William snel voor veilig en tijdloos gaat. Voor de inrichting is ze gegaan voor een combinatie van rustig, modern, industrieel en botanische invloeden. “Ik ervaar het als een grote luxe om in deze woning en op deze plek te mogen wonen. Ik ben nog altijd blij en dankbaar dat we dit samen voor elkaar hebben gekregen.”
Patty heeft gekozen voor kunstwerken die passen in hun interieur. “De ondergaande zon met vogels zien we elke dag als we naar buiten kijken, dus ik vond het passend om dat ook op een kunstwerk binnen op te hangen. Het andere kunstwerk heet ‘Samen groeien’ en ook dat vind ik een passende titel voor ons gezin en de plek waar we wonen.” Voor de kunstwerken is Patty gegaan voor het materiaal ArtFrame met geluidsabsorberende panelen. “Door de vloer en de hoogte ruimte was de akoestiek nog niet optimaal en de kunstwerken verbeteren dit zeker.”