De macrokunst van Marjolijn van den Berg
Minimalistisch & Rustgevend
In dit interview lees je het gesprek te gaan met een bijzonder creatieve ziel, Mieke Daenen. Zij brengt haar passie voor schilderen tot leven en deelt graag haar reis van het ontstaan van inspiratie tot het creëren van prachtige werken.
"Ik ben graag creatief bezig, vooral met productontwikkeling en conceptontwikkeling. Om uit mijn hoofd te komen, ben ik gaan schilderen. Met een leuk muziekje aan en inspirerend beeldmateriaal voor me, laat ik mijn penseel gewoon het werk doen. Van daaruit ontstond de drang om anderen blij te maken met mijn kunstwerken, en zo ben ik bij Werk aan de Muur terechtgekomen.”
"Ik heb op verschillende plekken schilderles gevolgd en schilder thuis veel om te ontspannen. Soms schilder ik in opdracht, vooral portretten, en meestal laat ik me leiden door het beeldmateriaal dat mijn aandacht trekt. Portretten, zowel van mensen als van dieren, zijn echt mijn ding. Mijn stijl kenmerkt zich door losse toetsen en herkenbaarheid, vaak in warme aardetinten.”
"Ik bereid niet veel voor, behalve het pakken van mijn spullen. Ik begin gewoon te schilderen. Na een tijdje maak ik een foto om het resultaat beter te bekijken. Als het een opdracht is, laat ik één of twee mensen meekijken. Iedereen neemt namelijk anders waar, wat soms handig is, soms niet.” Als we vragen wanneer ze tevreden is met het schilderij antwoord ze: "Dat is een lastige vraag. Ik zeg vaak: als ik klaar ben. Maar eigenlijk is het belangrijk dat ik het werk even laat rusten. Als ik te lang doorga, verandert mijn perceptie. Dus, ik leg het weg en kijk er later weer naar. Dat brengt meestal helderheid.”