Boot in de Flood bij Port Marly, Alfred Sisley
In 1874 verhuisde Sisley naar Marly-le-Roi en werd de kroniekschrijver van dit dorp dat enkele kilometers ten westen van Parijs ligt. Zijn mooiste motief was toen de Seine in het voorjaar van 1876 de oevers van de Seine barstte en het naburige dorp Port-Marly onder water zette. De kunstenaar maakte zes schilderijen van dit evenement. Hij legde de grote uitgestrektheid van het water vast met ontroerende reflecties die het vredige huis van een wijnhandelaar in iets mysterieus en poëtisch veranderden. Twee van deze schilderijen bevinden zich in het Musée d'Orsay.
In deze versie plaatst Sisley het huis onder een hoek, waardoor er veel ruimte overblijft voor lucht en water. Voor het overstroomde gebied gebruikte hij lichte kleuren en brede, naast elkaar geplaatste penseelstreken. Omgekeerd drukte hij de stevigheid van het huis en de roze en gele muren uit, met zeer nauwkeurig penseelwerk. Zo staat de stabiliteit en duurzaamheid van de vaste elementen in contrast met de vluchtige bewegingen van het water, dat op elk moment kan teruglopen.
De aanwezigheid van verschillende menselijke figuren in boten versterkt de indruk van een gewone dag die door " wordt getransformeerd; een verwoestende invasie waarbij het vertrouwde, alledaagse, gebruikelijke aspect van de dingen onweerstaanbaar werd vervangen door een nieuwe, onverwachte, raadselachtige en verontrustende expressie"
