De Schiessentümpel is een beroemde waterval in de regio Mullerthal in Luxemburg. De waterval wordt gevormd door de samenkomst van twee stromen, de Zwarte Ernz en de Witte Ernz, die door het bosrijke gebied van Mullerthal stromen. De Schiessentümpel is een populaire toeristische bestemming in Luxemburg en wordt vaak beschouwd als een van de mooiste watervallen van het land.
De naam "Schiessentümpel" is komt van het Luxemburgse woord "Schiessen" wat "schieten" betekent en "Tümpel" wat "vijver" betekent. De waterval is vernoemd naar de nabijgelegen molen, die ooit werd gebruikt voor het malen van graan en een scheut had waar het water van de molen in de vijver beneden werd geloosd.
Tegenwoordig is de Schiessentümpel een populaire wandelbestemming die bereikt kan worden via een schilderachtige route door de beboste heuvels en valleien van Mullerthal slingert. Vanaf verschillende uitkijkpunten heb je een adembenemende uitzicht op de waterval vanuit waar ook deze foto is gemaakt.
Dit werk is onderdeel van de fotocollectie van MS Fotografie. Klik rechts op "Alle werken" om meer werken uit de collectie te zien.
![]()
Dit werk wordt aangeboden door MS Fotografie | Marc van der Stelt
Welkom! Via de shop van stadsfotograaf Marc van der Stelt van MS Fotografie kan je foto's laten afdrukken in allerlei formaten en materialen (canvas, xpozer, fotobehang, dibond, foto, ingelijst of hout).
Indien je een foto mist in onze shop, neem dan contact op via https://contact.ms-fotografie.nl voor de mogelijkheden. Voor meer informatie over MS Fotografie of Marc van der Stelt kijk op onze website https://www.ms-fotografie.nlAlle werken van MS Fotografie | Marc van der Stelt
Meer weten over MS Fotografie | Marc van der Stelt?
Lees het verhaal achter de beeldmaker!
313 308