Nuthatcher atop Persimmons (ca. 1910) by Ohara Koson. Original from The Clark Art Institute.
Hij werd geboren Ohara Matao; er wordt gedacht dat hij in 1889-1893 begon met schilderen en ontwerpen aan de Ishikawa Prefecture Technical School. Hij studeerde ook schilderen bij Suzuki Kason (1860-1919), hoewel de verslagen verschillen over de vraag of dit gebeurde tijdens zijn schooljaren of nadat hij halverwege de jaren 1890 naar Tokio verhuisde.
In Tokio produceerde hij enkele ukiyo-e-triptieken die afleveringen van de Russisch-Japanse oorlog illustreren, maar het grootste deel van zijn productie bestond uit prenten van vogels en bloemen (kacho-e). Hij werkte aanvankelijk met uitgevers Akiyama Buemon (Kokkeidō) en Matsuki Heikichi (Daikokuya), en signeerde zijn werk Koson. Vanaf ongeveer 1926 werd hij geassocieerd met de uitgever Watanabe Shōzaburō, en ondertekende zijn werk Shōson. Hij werkte ook samen met de uitgever Kawaguchi en signeerde zijn werken Hōson.
Door zijn samenwerking met Watanabe werd Ohara's werk in het buitenland tentoongesteld en verkochten zijn prenten goed, vooral in de Verenigde Staten. Hij was tot zeker 1935 actief met het ontwerpen van prenten en stierf in 1945 in zijn huis in Tokio.
Nicoline heeft gestudeerd aan de kunstacademie van Groningen. In 2011 is Studio POPPY opgericht en ontwerpt zij drukwerk en muurdecoraties. Studio POPPY is gevestigd in hartje Amsterdam... Lees verder…
(Translated by Google) Bought a beautiful piece of art for the wall. There was a slight initial issue during shipping, but that was resolved very quickly and without any problems. (Original) Mooi werk aan de muur gekocht. Eerst was er tijdens het vervoer wat misgegaan maar dat is super snel zonder problemen opgelost.
Wat kan ik zeggen, alles aan Werkaandemuur.nl klopt. Van het uitzoeken tot aflevering kan ik geen minpunt bedenken. Ik ben ook bij hun fysieke showroom geweest, ook een aanrader.
Prachtige afwerking, levering volgens afspraak, uitstekend verpakt, telefonische hulp prima. Kortom: een zeer tevreden klant
Geweldig!
Heel blij met mijn schilderij “ De bedreigde zwaan”
Goed verpakt en op de afgesproken tijd geleverd.
Goede communicatie vanaf bestelling en levering.
Complimenten.
Prachtig
Recent twee werken gekocht. Duidelijke info bij bestellen, update over productieproces en ruim van te voren een leverdatum. Top.
Beide werken zijn heel erg mooi!!
Een aanrader
Heel mooi canvasdoek
Erg mooi canvasdoek ontvangen van 200cm x 180 cm. Degelijk en zorgvuldig verpakt en afgeleverd. Prettige communicatie
Goede uitleg, goed geholpen en volop keus. Erg blij met ons werk. Zijn de volgende alweer aan het uitzoeken.
Veel keuze en mogelijkheden, binnen een paar dagen een fantastisch afgewerkt canvas in huis. Super mooie print!
Veel keus. Daardoor mooi werk kunnen kiezen geheel in juiste kleuren. Snelle levering.
Perfecte service, levering zelfs 1 dag vroeger dan voorzien!
We zijn zeer tevreden over de afhandeling van onze bestelling. Goed verpakt en in goede orde ontvangen.
Prachtige, scherpe print op canvas, zeer zorgvuldig verpakt en heel snel geleverd. Ik ben uiterst tevreden!