Stilleven met de buste van Amerika, Jean-Baptiste Oudry
Kunstenaar Jean-Baptiste Oudry gebruikt in dit werk voorwerpen die doen denken aan maaltijden die met de koninklijke jacht te maken hebben: een rieten mandje vol perziken, een meloen waarvan een kwart is uitgesneden, een zilveren schaal met karaffen en glazen, een tros druiven en een paté en croûte met een uitgesneden plakje. Er is ook een vergulde zilveren koeler met een fles.
De allegorische buste van Amerika roept voedsel op uit de Nieuwe Wereld dat aan het Hof van Lodewijk XV een sensatie veroorzaakte: vijgen, hier afgebeeld, en niet te vergeten ananas en koffie. De tafel van de koning combineerde dus graag traditie en vernieuwing.
Jean-Baptiste Oudry, was een Franse schilder en ontwerper. Hij schilderde vooral dieren, vooral honden; daarnaast schilderde hij ook jachttaferelen.
